Haber

Teknik Direktör Didem Şentürk Tatilini Bırakıp Yüksekova’da Kalma Kararı Aldı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde memur olan eşini görmeye gelen futbol antrenörü Didem Şentürk, 300’e yakın öğrenciye ders vermeye başlayınca tatilini Yüksekova’da bırakma kararı aldı.

Beden Eğitimi ve Futbol Antrenörü Didem Şentürk, memur olan eşini ziyaret etmek için Yüksekova’ya geldi. buradaki gençler sporSpora yatkın olduğunu gören Şentürk, Halk Eğitim Merkezi’nde aldığı kursla Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü öğrencilerine spor eğitimi verirken tatilini bir kenara bırakarak ilçede kalmayı tercih etti.

300’e yakın çocuğa spor eğitimi verirken öğrencilerinin ilgi odağı olan Didem Şentürk, “Cumhuriyet Üniversitesi Meden Eğitimi Spor Meslek Lisesi mezunuyum. Hem öğretmenim hem de antrenörüm. Normalde Bursalı değilim. burada ama ben buraya geldim.Yüksekova’ya geldiğimde gördüm ki burada sporda büyük bir potansiyel var.Buradaki sporcular çok yetenekli.Hava kurallarından,coğrafi kurallardan kaynaklı olsun.Buradaki sporcuların daha sportif özellikleri var. rakımdan dolayı bunları gördüm burada kurs açayım dedim gençlik ve spor ilçe müdürlüğüne gittim teşekkürler yüksekova gençlik spor müdürü sami keskin bize yardımcı oldu buradan kendisine teşekkür ediyorum futbolumuzu açtık kurs ve 300 sporcumuz var.Şu anda tatilde olmam gereken zamanlarda burada sporculara ders veriyorum.Aslında iyi ki onları tanıyorum, onlar da memnunlar.Tatilimi onlarla geçiriyorum.Size verdim, dedi. – HAKKARI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu