Ekonomi

SPK haftalık bülteni

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret’in hisse başına 17,50 TL’den ve EYG Gayrimenkul Yatırım İştirakliği’nin hisse başına 14,23 TL’den halka arzına onay verdi.

SPK’nın haftalık bültenine göre heyet, Oncosem Onkoloji Sistemleri San. ve Tic. 500 milyon lira. milyon TL, Bien Yapı İşleri Sanayi Turizm ve Ticaret 3 milyar TL, Tam Finans Faktoring 197 milyon 900 bin TL, Sipariş Varlık Yönetimi 250 milyon TL, Detay Gıda Sanayi ve Ticaret 750 milyon TL, Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1 milyar TL, Halk Real Gayrimenkul Yatırım, iştirakin idari sözleşmeye dayalı olarak 2 milyar liralık, Nurol Varlık Kiralama için 35 milyon lira, Emlak Varlık Kiralama için 1 milyar lira ve İştirak Varlık Kiralama için 2,5 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusunu onayladı.

Türkiye’de ikamet eden kişilerin yurtdışından kaldıraçlı işlem yaptıkları tespit edilen 15 internet sitesine internet üzerinden erişimin engellenmesi için gerekli yasal yollara başvurulmasına karar veren SPK, “Sermaye Piyasasında Derecelendirme Faaliyetinde Bulunmaya Yetkili Kuruluşlar Listesi”nden kuruluş koşullarını kaybetti. “Ulusal Yatırımcı Hizmetleri Derecelendirmesi. kaldırmaya karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu