Ekonomi

MASKİ’ye 21 milyon TL enerji teşviki

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu arıtma tesislerini başarıyla işletmeye devam ediyor.

İlçe ve belde belediyelerinden devraldığı yeni inşa edilen tesisleri tam kapasiteyle işleten MASKİ, yıl içinde çevre izni olmayan ve çevre cezası almayan atıksu arıtma tesislerine verilen elektrik teşvikinden bir kez daha yararlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelik. İşlettiği tesislerin işletilmesiyle vatandaşlara daha iyi ve kaliteli hizmet sunan MASKİ, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan elektrik teşviki aldı. Kuruma yapılan katkıyla yine kazanan Manisa ve Manisa halkı oldu.

İl genelinde atıksu arıtma tesislerini başarıyla işlettiklerinin altını çizen MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda ilimize kazandırdığımız tesisleri başarıyla işletiyoruz. Bu kapsamda Yönetmelikteki kararları yerine getirirken Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın atıksu arıtma tesisleri için bize sunduğu elektrik teşvikinden yararlanmaya devam ediyoruz. Hem bugünümüz hem de geleceğimiz için çevremizi koruyan tesislerimizden gelen enerji teşviki sayesinde Manisa’da yeni yatırımlar yapmamıza ve tasarruf etmemize olanak sağlıyor. Bu kapsamda kurumumuz bünyesinde başarıyla işletilen tesislerimiz 21 milyon 136 bin TL elektrik teşvikinden yararlandı. İzin ve ruhsatlandırma süreci tamamlanan diğer tesislerimizin de önümüzdeki yıl elektrik teşviklerinden faydalanması planlanıyor. Manisa’ya böyle faydalı yatırımlar yapabilmek en büyük mutluluğumuzdur. “Tesislerimiz yönetimimiz ve Manisa için gurur kaynağıdır” dedi.

pursaklar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu