Haber

Kahramanmaraş’ta depremzedeler aynı bölgeye yeni konutların yapılmasını istiyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde büyük hasar gören 150 adanın sakinleri, aynı bölgeye yeni deprem evlerinin yapılmasını istiyor.

Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Doğukent Mahallesi’nde 5 bin civarında daire bulunuyor. Mahallede yaklaşık 180 yapı bulunurken, bunların 151’i Doğukent bloğu.

Mahalle Muhtarı Ahmet Bayraktar, mahalleye yeni deprem evlerinin yapılmasını talep ettiklerini belirterek, “Mahallemizde 5 bin civarında apartman var ama yıkılan yok. İnşaat yapılırken şantiye amirimize teşekkür ediyoruz. Burada demirinden betonuna kadar çok titiz bir çalışmayla bitirdiler.” 20 gün sonra bazı binaların acil yıkım kararı alındı. Sütunlarının yarısını kırdılar, 4 günde yıkmayı başardılar. Zemin etüdü yapıldı, inşallah yıkıma başlarlar. Doğukent bloklarının yeniden buraya yapılacağını iddia ediyorum. Burada oturanlar başka yere gitmek istemiyor” dedi.

Mahalle sakinlerinden Adem Çay, “Vatandaşlarımızın talebi bu alana yeni konut yapılması yönünde. 151 bloktan oluşan 410 dönüme yakın binlerce dairemiz var. hasarlı, biri orta hasarlı, diğeri ağır hasarlı.”

Başka bir vatandaş, “Ben bu mahalleye 14 yıl önce geldim, düğünümü burada yaptım çocuklarım da buradaydı. Evimizi buradan istiyoruz” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

suhut-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu