Haber

Almanya Başbakanı Scholz: Gazze’deki ateşkes talebini doğru bulmuyorum

AlmanyaBaşbakan Olaf Scholz, Arap ve İslam dünyasının Gazze’de ateşkes veya uzun süreli duraklama talebini doğru bulmadığını söyledi.

“MEME DURUMU VEYA UZUN BİR MOLA TALEBİNİ HAK BULMUYORUM”

Scholz, Heilbronner Stimme gazetesinin düzenlediği etkinlikte Gazze’deki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Arap ve İslam dünyasının ateşkes çağrılarına da değinen Scholz, “Gazze’de derhal ateşkes ya da uzun bir ara verilmesini talep etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bu İsrail Bu, Hamas’ın toparlanmasına izin vermesi gerektiği anlamına geliyor. “Hamas’ın füze üretmesine ve yeniden saldırı yapmasına izin verilmemeli.”

“BUNU MÜMKÜN KILAN BİR PERSPEKTİF OLMALIDIR”

İki devletli çözümün hâlâ mümkün olduğuna inandığını belirten Almanya Başbakanı, bunu mümkün kılan bir perspektifin olması gerektiğinin altını çizdi.

“İSRAİL’E TEHDİT OLUŞTURMAYAN BİR FİLİSTİN DEVLETİ OLASILIĞINI İSTEYECEKSİNİZ”

Scholz, “Kalıcı bir barış ortamı istiyorsanız, İsrail’e tehdit oluşturmayan bir Filistin devleti olasılığını istemelisiniz.” dedi. dedi.

17 EKİM’DE TEL AVIV’E DAYANAK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİ

Olaf Scholz, İsrail’e destek vermek üzere 17 Ekim’de Tel Aviv’i ziyaret ederek Almanya’nın İsrail ile dayanışmasını gösterdi. Scholz defalarca İsrail’in güvenliğinin kendi devletinin sorunu olduğunu vurguladı.

habercinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu